KALENDARZ KONCERTÓW

KALENDARZ KONCERTÓW – sierpień–wrzesień 2017

XXVII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ W WYGIEŁZOWIE–LIPOWCU

20 SIERPNIA – 24 WRZEŚNIA 2017

 
 

20.08 niedziela, godz. 16.00
WYGIEŁZÓW–Lipowiec – Skansen, Dwór
Vocalissimo!

Hasmik Sahakyan (Armenia) – sopran
Aleksandra Opała – mezzosopran
Aleksander Kruczek – tenor
Katarzyna Rzeszutek – fortepian
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

W programie:
G. Bizet, A. Dvořák, S. Moniuszko, W.A. Mozart, J. Offenbach, G. Puccini, G. Rossini, A. Tigranyan, G. Verdi
 

27.08 niedziela, godz. 16.00
WYGIEŁZÓW–Lipowiec – Skansen, Dwór
Trio Cantabria

Iryna Gintova (Ukraina) – skrzypce
Wojciech Fudala – wiolonczela
Zoltán Fejérvári (Węgry) – fortepian
Anna Woźniakowska – prowadzenie koncertu

W programie:
A. Dvořák, J. Haydn
 

27.08 niedziela, godz. 19.00
GROJEC k. Alwerni– Kościół pw. Ducha Świętego
Silesian Brass Artists

Maciej Piątek – trąbka
Dariusz Tkaczyk – trąbka
Sylwia Majchrzak – waltornia
Jarosław Meisner – puzon
Jakub Sznajder – tuba
Małgorzata Jeruzal – prowadzenie koncertu

W programie:
J.S. Bach, H.J. Botor, O. Böhme, M.A. Charpentier, J. Clarke, G.F. Händel, W.A. Mozart, J.Ch. Pezel
 

3.09 niedziela, godz. 16.00
WYGIEŁZÓW–Lipowiec – Skansen, Kościół
Ars et Gloria
Laureaci Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej

Kamil Bień – tenor
Michał Janicki – baryton
Szymon Kobyliński – bas
Mirella Malorny-Konopka – fortepian
ks. Paweł Sobierajski – prowadzenie koncertu

W programie:
V. Bellini, P. Czajkowski, G. Donizetti, F. Durante, Ch. Gounod, J. Maklakiewicz, E. Morricone, S. Moniuszko, G. Swiridow, G. Verdi
 

3.09 niedziela, godz. 18.30
CHRZANÓW–Kościelec – Kościół pw. Świętego Jana Chrzciciela
Exsultate, jubilate

Aneta Ručková (Czechy) – sopran
Josef Kratochvíl (Czechy) – organy
Wiesława Sczendzina – prowadzenie koncertu

W programie m. im.:
J.S. Bach, A. Dvořák, W.A. Mozart, J. Otčénášek, G. Puccini, J.K. Vaňhal, A. Vivaldi
 

10.09 niedziela, godz. 16.00
WYGIEŁZÓW–Lipowiec – Skansen, Dwór
Muzyczny labirynt

Kwartet „Labirynt” (Ukraina)
Jewhienij Didienko – domra
Andrij Kuź – domra
Jewhienij Hryban – akordeon
Serhij Niefiedow – bałałajka kontrabas
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

W programie m. im.:
J. Derbienko, A. Piazzolla, R. Galliano, A. Vivaldi, muzyka filmowa

10.09 niedziela, godz. 18.30
JAWORZNO–Szczakowa –Kościół pw. św. Elżbiety Węgierskiej
Cracow Singers

Karol Kusz – dyrygent, kierownik artystyczny
Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu

W programie:
J.S. Bach, A. Bruckner, M. Duruflé, G. Gabrieli, E. Grieg, W.A. Mozart, A. Pärt, F. Poulenc, H. Purcell, J. Rheinberger, T.L. de Victoria, Wacław z Szamotuł
 

17.09 niedziela, godz. 16.00
WYGIEŁZÓW–Lipowiec – Skansen, Dwór
Mistrzowskie interpretacje

Jadwiga Kotnowska – flet
Hanna Holeksa – fortepian
Aleksandra Konieczna – prowadzenie koncertu

W programie:
G. Bizet/F. Borne, J.N. Hummel, F. Poulenc, O. Taktakiszwili
 

17.09 niedziela, godz. 18.45
TRZEBINIA – Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Koncert z okazji Jubileuszu 200–lecia nadania praw miejskich Trzebini
Kunszt i ekspresja

Poznański Chór Kameralny
Bartosz Michałowski – dyrygent, kierownik artystyczny
Radosław Góra – baryton
Jakub Pankowiak– – organy
Lilianna Moll – prowadzenie koncertu

W programie:
M. Praetorius, motety rodziny Bachów i tańce z tabulatury oliwskiej
 

24.09 niedziela, godz. 16.00
WYGIEŁZÓW–Lipowiec – Skansen, Amfiteatr
Pomiędzy wirtuozerią i eksperymentem

„Symetrio”
Marcin Jabłoński, Adam Potera,
Krystian Saciłowski – akordeony
Jakub Kotowicz – perkusja
Regina Gowarzewska – prowadzenie koncertu

W programie:
M. Kalaniemi, A. Piazzolla, Y. Tierssen, A. Vivaldi, oraz kompozycje autorskie zespołu i opracowania melodii tradycyjnych
 
WRZESIEŃ 2017

NOWOWIEJSKI 2017 – „Co mi w duszy gra?”

 
 

16.09 sobota, godz. 19.30
KATOWICE–Panewniki – Bazylika pw. św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP
ul. Panewnicka 76
Polska i jej historia

Poznański Chór Kameralny
Bartosz Michałowski – dyrygent, kierownik artystyczny
Radosław Góra – baryton
Jakub Pankowiak – organy
Piotr Oczkowski – prowadzenie koncertu

W programie:
M. Duruflé, M. McGlynn, M. Gomółka, H. M. Górecki, A. Koszewski, F. Nowowiejski, M. Raczyński
 
 

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.