Kalendarz koncertów – XXIX Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

13 – 27 października 2019
niedziela 13 października
 

godz. 19:00
KATOWICE, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego
ul. Zacisze 3
Inauguracja Festiwalu

POLISH SOLOISTS STRING ORCHESTRA
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

Program:
Henryk Wieniawski, Niccolò Paganini, Max Bruch, Edvard Grieg, Siergiej Prokofjew, Pablo Sarasate, Dmitrij Szostakowicz

Bezpłatne wejściówki dostępne są na stronie silesia.art.pl, w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 26.

godz. 18:00
ZAKOPANE, Willa „Atma”,
ul. Kasprusie 19
Inspiracje

AIRIS STRING QUARTET:
Aleksandra Czajor – skrzypce
Grażyna Zubik – skrzypce
Malwina Tkaczyk – altówka
Mateusz Mańka – wiolonczela
Bartłomiej Duś – saksofon

Program:
Miłosz Bembinow, Guillermo Lago, Philip Glass

godz. 18:00
SANDOMIERZ, Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim,
ul. Zamkowa 12
Najpiękniejsza, bo polska

Michał Dziewior – fortepian
Kamila Goik – sopran
Katarzyna Ćwiek – mezzosopran/prowadzenie koncertu
Mirella Malorny-Konopka – fortepian

Program:
Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski, Stanisław Moniuszko

 
poniedziałek 14 października
 

godz. 19:30
KATOWICE, Sala kameralna NOSPR,
pl. W. Kilara 1
Scena Młodych. Laureaci Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w Monachium

Joë Christophe (Francja) – klarnet
Kai Strobel (Niemcy) – perkusja
Magdalena Duś – fortepian
Aleksandra Konieczna – prowadzenie koncertu

Program:
Robert Schumann, Claude Debussy, Francis Poulenc, Iannis Xenakis, François Sarhan, Keiko Abe, Alexej Gerassimez, Emmanuel Séjourné

Bilety na koncert w cenie 10 zł dostępne w kasie NOSPR, pl. W. Kilara 1, oraz na stronie internetowej nospr.org.pl.

 
wtorek 15 października
 

godz. 17:00
KĘDZIERZYN-KOŹLE, Miejska Biblioteka Publiczna,
ul. Rynek 3
Moniuszko od serca
Koncert w ramach Jesieni literackiej w Kędzierzynie-Koźlu

Justyna Bujak – sopran
Karolina Borodziuk – mezzosopran
Jakub Szmidt – bas
Małgorzata Warcaba – fortepian
Izabela Migocz – prowadzenie koncertu

Program:
utwory wokalne Stanisława Moniuszki

godz. 17:00
KOSZYCE (Słowacja), Konzervatórium Košice,
ul. Timonova 2
Silesia prezentuje

Marcin Kuźniar – gitara
Daria Kubik – klawesyn

Program:
Galina Gorelova, Mario Castelnuovo-Tedesco, Ercole Pasquini, Claudio Merulo, Luigi Boccherini

godz. 18:30
KATOWICE, Studio Koncertowe Polskiego Radia,
ul. Ligonia 29
Inspiracje

AIRIS STRING QUARTET:
Aleksandra Czajor – skrzypce
Grażyna Zubik – skrzypce
Malwina Tkaczyk – altówka
Mateusz Mańka – wiolonczela
Bartłomiej Duś – saksofon
Agnieszka Nowok-Zych – prowadzenie koncertu

Program:
Miłosz Bembinow, Guillermo Lago, Philip Glass

Bezpłatne wejściówki dostępne są na stronie silesia.art.pl, w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 33.

godz. 19:00
NOWY SĄCZ, Kościół św. Kazimierza,
ul. Sygańskiego 3
Silesia prezentuje

Piotr Nowak – trąbka
Daniel Strządała – organy
Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu

Program:
Georg Friedrich Händel, Johann Sebastian Bach, Władysław Lindert, Gabriel Fauré, Feliks Nowowiejski

 
środa 16 października
 

godz. 17:00
KATOWICE, Biblioteka Śląska, sala „Parnassos”
pl. Rady Europy 1
Laureaci XXI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Imricha Godina IUVENTUS CANTI we Vrablach

Zuzana Weiserová (Słowacja) – sopran
Natalia Płonka – mezzosopran
Robin Červinek (Czechy) – baryton
Grzegorz Biegas – fortepian
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

Program:
Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Petr Eben, Piotr Czajkowski, Georges Bizet, Ruggero Leoncavallo, Richard Strauss

Bezpłatne wejściówki dostępne d 30 września stronie silesia.art.pl, w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 33.

 
czwartek 17 października
 

godz. 17:00
KATOWICE-Załęże, Zespół Szkół „Omega” im. Górnośląskich Noblistów,
ul. Gliwicka 276
Muzyczny kalejdoskop
Laureaci programu Miasta Katowice „Promocja Młodych Twórców Kultury”

Michał Orlik – skrzypce
Martyna Dziechciarz – altówka
Michał Hałoń – wiolonczela
Sebastian Nawrocki – fortepian
Dariusz Noras – fortepian
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

Program:
Robert Schumann, Ernest Chausson, Gaspar Cassadó, Henri Vieuxtemps, Grażyna Bacewicz, Arvo Pärt

godz. 17:00
KATOWICE, Sala Koncertowa PSM I i II st. im. Mieczysława Karłowicza,
ul. Teatralna 16
Laureaci V Międzynarodowego Podkarpackiego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego w Rzeszowie

Jakub Hanuszkiewicz – fortepian (III miejsce w kategorii do 21 lat)
Piotr Tymura – fortepian (I miejsce w kategorii do 12 lat)
Krzysztof Wierciński – fortepian (I miejsce w kategorii do 17 lat)
Dorota Zawierucha – prowadzenie koncertu

Program:
muzyka Fryderyka Chopina

godz. 17:00
JAWORZNO-Jeleń, Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna ARCHETTI,
ul. Wiosny Ludów 1
Silesia prezentuje

Bartłomiej Fraś – skrzypce
Gabriela Stanisz – fortepian
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

Program:
Ludwig van Beethoven, Franz Schubert, Eugène Ysaÿe

godz. 18:00
SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE, SCK Willa Fitznera,
ul. Fitznerów 3
Silesia prezentuje

Natalia Płonka –mezzosopran
Piotr Kalina – tenor
Aleksander Chodacki – fortepian
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

Program:
Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Piotr Czajkowski, Antonín Dvořák, Georges Bizet, Stanisław Moniuszko, Giacomo Puccini, Richard Strauss, Jules Massenet

 
sobota 19 października
 

godz. 17:00
KATOWICE-Koszutka, Miejski Dom Kultury „Koszutka”,
ul. Grażyńskiego 47
Muzyczny kalejdoskop

EBONIT QUARTET:
Alberto Tárraga Alcañiz – aksofon sopranowy
Dineke Nauta – saksofon altowy
Mateusz Pusiewicz – saksofon tenorowy
Paulina Marta Kulesza – saksofon barytonowy
Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu

Program:
Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Béla Bartók, Mieczysław Weinberg, Camille Saint-Saëns

godz. 17:00
KATOWICE-Ligota, Miejski Dom Kultury „Ligota”,
ul. Franciszkańska 33
Muzyczny kalejdoskop

Agnieszka Kamińska – gitara
Rafał Majek – gitara
Aleksandra Rudzka-Kurdyś – prowadzenie koncertu

Program:
Joaquín Rodrigo, Jan Nepomucen Bobrowicz, Manuel de Falla, Aleksander Tansman, Mario Castelnuovo-Tedesco, Gioacchino Rossini

 
niedziela 20 października
 

godz. 12:00
KATOWICE, Muzeum Archidiecezjalne,
ul. Wita Stwosza 16
Czas na muzykę. Młodzi seniorom

Robert Maciejowski – fortepian
Laureat „Estrady Młodych 2019” w Słupsku
Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu

Program:
Fryderyk Chopin, Piotr Czajkowski, Aleksandr Skriabin

godz. 17:00
KATOWICE-Piotrowice, Miejski Dom Kultury „Południe”,
ul. Jankego 136
Muzyczny kalejdoskop

Barbara Pietrzak – skrzypce
Jakub Stefaniak – akordeon
Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu

Program:
Johann Sebastian Bach, Domenico Scarlatti, Anatolij Kusjakow, Alfred Schnittke, Igor Matveyev, Remigiusz Bonk, Astor Piazzolla

godz. 17:00
KATOWICE-Os. Witosa, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. i św. Herberta,
ul. Barlickiego 2
Muzyczny kalejdoskop

JANAS&ZARZYKA DUO:
Kamil Janas – klarnet
Piotr Zarzyka – akordeon
Aleksandra Rudzka-Kurdyś – prowadzenie koncertu

Program:
Johann Sebastian Bach, Franck Angelis, Paulo Jorge Ferreira, Astor Piazzolla, Artem Nyzhnyk, Richard Galliano, Siergiej Voitenko, Yom i tradycyjne melodie bałkańskie

 
poniedziałek 21 października
 

godz. 17:00
KATOWICE-Os. Tysiąclecia, Sala Koncertowa POSM II st. im. Karola Szymanowskiego,
ul. Ułańska 7b
Inspiracje

MAGDUŚ DUO:
Bartłomiej Duś – saksofon
Magdalena Duś – fortepian
Aleksandra Konieczna – prowadzenie koncertu

Program:
Wojciech Ziemowit Zych, Baljinder Sekhon, César Franck

 
wtorek 22 października
 

godz. 18:00
KATOWICE, Studio Koncertowe Polskiego Radia,
ul. Ligonia 29
Ekspresja i wirtuozeria

Marcin Zdunik – wiolonczela
Paweł Wakarecy – fortepian
Anna Woźniakowska – prowadzenie koncertu

Program:
Fryderyk Chopin, Franz Schubert, Igor Strawiński

Bezpłatne wejściówki dostępne od 30 września na stronie silesia.art.pl, w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 26.

 
środa 23 października
 

godz. 17:00
KATOWICE, Biblioteka Śląska, sala „Parnassos”,
pl. Rady Europy 1
Laureaci XVIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu

Gabriela Gołaszewska – sopran (I miejsce)
Elwira Janasik – mezzosopran (II miejsce)
Łukasz Karauda – bas-baryton (I miejsce)
Aleksander Chodacki – fortepian
Regina Gowarzewska – prowadzenie koncertu

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart, Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Piotr Czajkowski, Siergiej Rachmaninow, Stanisław Moniuszko, Georges Bizet, Camille Saint-Saëns, Jacques Offenbach

Bezpłatne wejściówki dostępne od 7 października na stronie silesia.art.pl, w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 33.

godz. 17:00
SŁUPSK, Zamek Książąt Pomorskich, Sala rycerska,
ul. Dominikańska 5
Silesia prezentuje

Kamil Pacholec – fortepian
Andrzej Zborowski – prowadzenie koncertu

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart, Fryderyk Chopin, Ferenc Liszt, Samuel Barber

 
czwartek 24 października
 

godz. 18:00
KATOWICE-Szopienice, Scena za szybą,
ul. Przedwiośnie 4A
Muzyczny kalejdoskop

TRIO KAMERALNE:
Paulina Soboń – flet
Emil Trepka – obój
Jakub Stachura – fortepian
Aleksandra Rudzka-Kurdyś – prowadzenie koncertu

Program:
Madeleine Dring, Philippe Gaubert, Arthur Honegger, Maurice Ravel, Eugène Bozza, sir Malcolm Arnold

 
piątek 25 października
 

godz. 18:00
BRZESKO, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna,
Plac Targowy 10
W hołdzie Janowi Pawłowi II

Marta Gamrot-Wrzoł – sopran
Patryk Wyborski – baryton
Katarzyna Rzeszutek – fortepian
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

Program:
Johann Sebastian Bach, Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Stanisław Moniuszko

godz. 18:00
TRZEBINIA, Dwór Zieleniewskich,
ul. Piłsudskiego 47a
Silesia prezentuje

Tymoteusz Bies – fortepian
Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu

Program:
Franz Schubert, Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski

 
sobota 26 października
 

godz. 17:00
KATOWICE-Os. Tysiąclecia, Młodzieżowy Dom Kultury,
ul. Tysiąclecia 5
Muzyczny kalejdoskop

BUTBOW DUO:
Konrad Bargieł – wiolonczela
Karol Jabłoński – akordeon
Małgorzata Jeruzal-Kupczak – prowadzenie koncertu

Program:
Johann Sebastian Bach, Joseph-Marie-Clément Dall’Abaco, Manuel de Falla, Richard Galliano, Vladimir Zubitsky, Mikhail Bronner, Mikołaj Majkusiak

godz. 18:00
KATOWICE, Aula im. Bolesława Szabelskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego,
ul. Wojewódzka 33
Concerto di Viole

ACCADEMIA STRUMENTALE ITALIANA:
Alberto Rasi – viola da gamba sopranowa
Claudia Pasetto – viola da gamba altowa
André Lislevand – viola da gamba tenorowa
Riccardo Coelati Rama – violone
Bartłomiej Barwinek – prowadzenie koncertu

Program:
Francisco Correa de Arauxo, Antonio de Cabezón, Diego Ortiz, John Jenkins, Samuel Scheidt, Johann Jakob Froberger, Gioseffo Guami, Girolamo Frescobaldi, Cesario Gussago, Henry Purcell, Giovanni Legrenzi, Biagio Marini

Bezpłatne wejściówki dostępne od 30 września na stronie silesia.art.pl, w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 21.

godz. 19:00
KATOWICE-Nikiszowiec, Kościół pw. św. Anny,
pl. Wyzwolenia 21
Laureaci III Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej ARS et GLORIA w Katowicach

Justyna Bujak – sopran
Patryk Wyborski – baryton
Jakub Schmidt – bas
ks. Paweł Sobierajski – tenor/prowadzenie koncertu
Mirella Malorny-Konopka – fortepian

Program:
Johann Sebastian Bach, Giovanni Battista Pergolesi, Gaetano Donizetti, Francesco Paolo Tosti, Władimir Wawiłow/Giulio Caccini, Stanisław Moniuszko, Karl Jenkins, Michał Lorenc

 
niedziela 27 października
 

godz. 12:00
CHORZÓW, Muzeum,
ul. Powstańców 25
Silesia prezentuje

Jagoda Krzemińska – flet
Przemysław Chałupka – akordeon
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

Program:
Béla Bartók, Tomaso Antonio Vitali, Ferenc Liszt, Astor Piazzolla, Johann Sebastian Bach

Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie Muzeum.

godz. 18:00
DĄBROWA GÓRNICZA, Sala kameralna Pałacu Kultury Zagłębia,
Plac Wolności 1
Między wirtuozerią a eksperymentem

SYMETRIO:
Adam Potera, Krystian Saciłowski, Marcin Jabłoński – akordeon
Jakub Kotowicz – instrumenty perkusyjne
Regina Gowarzewska – prowadzenie koncertu

Program:
Johann Sebastian Bach, Vladimir Zubitsky, Siergiej Rachmaninow, Maria Kalaniemi, Adam Potera, Marcin Jabłoński

godz. 12:00
KATOWICE, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego,
ul. Zacisze 3
Finał Festiwalu

Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna ARCHETTI
Maciej Tomasiewicz – dyrygent
Marcin Kuźniar – gitara
Emilia Krzeszowiec – skrzypce
Maria Pioruńska – skrzypce
Natalia Szymczyk – skrzypce
Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn, Fritz Kreisler, Jean Sibelius, Manuel María Ponce, Dmitrij Kabalewski, Witold Lutosławski

Bezpłatne wejściówki dostępne od 7 października na stronie silesia.art.pl, w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 33.

 

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.