KALENDARZ KONCERTÓW

KALENDARZ KONCERTÓW – LIPIEC-SIERPIEŃ 2019
 
PIANO-TĘŻNIA FESTIWAL
 

14 lipca (niedziela)
godz. 18:00
katowice-Ligota, Tężnia Solankowa w Parku Zadole,
ul. Wczasowa 8-10

Piotr Banasik – fortepian
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

Program:
Mieczysław Karłowicz, Ignacy Jan Paderewski, Fryderyk Chopin

21 lipca (niedziela)
godz. 18:00
katowice-Ligota, Tężnia Solankowa w Parku Zadole,
ul. Wczasowa 8-10

Zbigniew Raubo – fortepian
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

Program:
Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin

 

28 lipca (niedziela)
godz. 18:00
katowice-Ligota, Tężnia Solankowa w Parku Zadole,
ul. Wczasowa 8-10

Tymoteusz Bies – fortepian
Aleksandra Rudzka-Kurdyś – prowadzenie koncertu

Program:
Franz Schubert, Fryderyk Chopin

4 sierpnia (niedziela)
godz. 18:00
katowice-Ligota, Tężnia Solankowa w Parku Zadole,
ul. Wczasowa 8-10

Joanna Domańska – fortepian
Wiesława Sczendzina – prowadzenie koncertu

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Karol Szymanowski

 

11 sierpnia (niedziela)
godz. 18:00
katowice-Ligota, Tężnia Solankowa w Parku Zadole,
ul. Wczasowa 8-10

Magdalena Lisak – fortepian
Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu

Program:
Maria Szymanowska, Helena Łopuska, Natalia Janotha, Wanda Landowska, Jadwiga Sarnecka, Leokadia Myszyńska-Woyciechowska, Zofia Ossendowska, Helena Krzyżanowska

 
Inicjatywa lokalna finansowana z budżetu miasta Katowice.

Na wszystkie koncerty festiwalu wstęp wolny.

 
XIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PROMOCYJNY „SIERPIEŃ TALENTÓW”
 

20 sierpnia (wtorek)
godz. 18:00
KATOWICE, Studio Koncertowe Polskiego Radia, ul. Ligonia 29
ul. Ligonia 29
Inauguracja Festiwalu

Marta Chlebicka – flet
Łukasz Dyczko – saksofon
Paweł Cal – waltornia
Michał Orlik – skrzypce
Hanna Sosińska-Kraski – fortepian
Grzegorz Skrobiński – fortepian
Dariusz Noras – fortepian
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

Program:
Wilhelm Popp, Carl Reinecke, Camille Saint-Saëns, Phillip Glass, Franz Waxman, Henryk Wieniawski, Robert Schumann,

Bezpłatne wejściówki (od 15 lipca) dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2, parter, pokój 20) lub telefonicznie 32 219-33-44 w. 26.

22 sierpnia (czwartek)
godz. 18:00
Katowice, Muzeum Archidiecezjalne,
ul. Wita Stwosza 16
Sztuka interpretacji

Bartłomiej Fraś – skrzypce
Gabriela Stanisz – fortepian
Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu

Program:
Franz Schubert, Karol Lipiński, Eugène Ysaÿe, Witold Lutosławski

wstęp wolny

 

25 sierpnia (niedziela)
godz. 18:00
KATOWICE, Studio Koncertowe Polskiego Radia,
ul. Ligonia 29
Portret młodego artysty

Szymon Mechliński – baryton
Laureat Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura 2019 i nagrody specjalnej Prezydenta Miasta Katowice
Aleksander Chodacki – fortepian
Agnieszka Nowok-Zych – prowadzenie koncertu

Program:
Richard Wagner, Richard Strauss, Gaetano Donizetti, Giuseppe Verdi, Franciszek Mirecki, Jan Skrzydlewski, Roman Statkowski, Adam Minchejmer, Stanisław Moniuszko

Bezpłatne wejściówki (od 15 lipca) dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2, parter, pokój 20) lub telefonicznie 32 219-33-44 w. 21.

27 sierpnia (wtorek)
godz. 17:00
KATOWICE, Biblioteka Śląska, Sala „Parnassos”,
pl. Rady Europy 1
Etno Ślōnsk
Koncert dedykowany 100. Rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego

Etnos Ensemble:
Bartosz Pacan – klarnet
Konrad Merta – akordeon
Piotr Gach – wiolonczela
Łukasz Mazanek – kontrabas
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

Program:
pieśni powstańcze, śląskie melodie ludowe

Bezpłatne wejściówki (od 15 lipca) dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2, parter, pokój 20) lub telefonicznie 32 219-33-44 w.33.

 

28 sierpnia (środa)
godz. 18:00
KATOWICE, Studio Koncertowe Polskiego Radia,
ul. Ligonia 29
Fortepianada

Wiktoria Jagodzińska – fortepian
Bartłomiej Kokot – fortepian
Piotr Orlow – fortepian
Beata Bilińśka – fortepian/Gość Festiwalu
Aleksandra Konieczna – prowadzenie koncertu i rozmowa z Beatą Bilińską prowadzącą klasę fortepianu w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego

Program:
m.in. Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski, Grażyna Bacewicz, Siergiej Rachmaninow, Claude Debussy

Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2, parter, pokój 20) lub telefonicznie 32 219-33-44 w. 33.

29 sierpnia (czwartek)
godz. 18:00
KATOWICE, Muzeum Archidiecezjalne,
ul. W. Stwosza 16
Magia klarnetu

Aleksandra Marchewka – klarnet
Agnieszka Natanek – klarnet
Eryk Oliwa – klarnet
Roman Widaszek – klarnet/bassethorn/Gość Festiwalu
Marcin Prysak – fortepian
Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu rozmowa z Romanem Widaszkiem prowadzącym klasę klarnetu w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego

Program:
Benny Goodman, Zdeněk Fibich, Charles-Marie Widor, Marcel Chyrzyński, Ernest Chausson, John Williams, Béla Kovács, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Michael Jackson

wstęp wolny

 

31 sierpnia (sobota)
godz. 19:30
KATOWICE-Panewniki, Bazylika św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,
ul. Panewnicka 76
Finał Festiwalu. Muzyka w Bazylice

Akademicka Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Wojciech Wantulok – dyrygent
Stanisław Dziewior – kierownictwo artystyczne
Bartłomiej Barwinek – prowadzenie koncertu

Program:
Georg Friedrich Händel, Johann Sebastian Bach, Antonín Dvořák, Stanisław Moniuszko, Aram Chaczaturian, Andrew Lloyd Webber, Jerry Bock

wstęp wolny

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.