KALENDARZ KONCERTÓW

KALENDARZ KONCERTÓW – SIERPIEŃ-WRZESIEŃ 2018
 
 
KONCERTY CYKLU SILESIA A CAPPELLA
 
 

18 sierpnia (sobota) godz. 18:00
KATOWICE, aula Biblioteki Śląskiej,
ul. Francuska 12

Cantores Minores Wratislavienses
Marian Czerski – recytator
Piotr Karpeta – dyrygent
Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu

Program:
Józef Świder – suita „Podróż Pana Cogito” na recytatora, głosy solowe, chór mieszany i fortepian do słów Zbigniewa Herberta

26 sierpnia (niedziela) godz. 19:00
katowice-Józefowiec, Kościół pw. św. Józefa Robotnika,
ul. Mikusińskiego 8

Zespół Wokalny „Contento Core”
Maria Piotrowska-Bogalecka – dyrygent
Aleksandra Rudzka-Kurdyś – prowadzenie koncertu

Program:
Hans Leo Hassler, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Lodovico Grossi da Viadana, Johann Hermann Schein, Henryk Mikołaj Górecki, Marek Raczyński, Adrian Robak, Łukasz Urbaniak

 

KONCERTY PRZED MIĘDZYNARODOWYM KONKURSEM MUZYCZNYM IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO
 
 

21 sierpnia (wtorek) godz. 17:00
KATOWICE, Biblioteka Śląska, sala „Parnassos”,
pl. Rady Europy 1

Ewa Tracz – sopran
Justyna Bujak   – sopran
Roksana Wardenga  – mezzosopran
Grzegorz Biegas  – fortepian
Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu

Program:
Karol Szymanowski, Ludomir Różycki, Witold Lutosławski, Johannes Brahms, Claude Debussy, Gieorgij Swiridow, Piotr Czajkowski, Siergiej Rachmaninow, Vincenzo Bellini, Giacomo Puccini, Ferenc Liszt, Richard Strauss

30 sierpnia (czwartek) godz. 18:00
KATOWICE, Muzeum Archidiecezjalne,
ul. Wita Stwosza 16

Tymoteusz Bies – fortepian
Michał Dziewior – fortepian
Aleksandra Konieczna – prowadzenie koncertu

Program:
Fryderyk Chopin, Ferenc Liszt, Karol Szymanowski, Siergiej Rachmaninow

 

 

2 września (niedziela) godz. 12:00
KATOWICE, Muzeum Archidiecezjalne,
ul. Wita Stwosza 16

Łukasz Wilga – fortepian
Sulamita Ślubowska – skrzypce
Grzegorz Biegas – fortepian
Wiesława Sczendzina – prowadzenie koncertu

Program:
César Franck, Eugène Ysaÿe, Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski

4 września (wtorek) godz. 18:00
KATOWICE, Muzeum Archidiecezjalne,
ul. Wita Stwosza 16

Katarzyna Ćwiek – mezzosopran
Kamila Nowak – sopran
Grzegorz Biegas – fortepian
Karolina Borodziuk – mezzosopran
Izabela Wilga – Izabela Wilga
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

Program:
Gaetano Donizetti, Richard Strauss, Karol Szymanowski, Witold Lutosławski, Benjamin Britten, Leonard Bernstein

 

 

KONCERTY STATUTOWE
 
 

17 września (poniedziałek) godz. 18:00
Katowice, Muzeum Archidiecezjalne,
ul. Wita Stwosza 16
Z muzyką przez wieki

Le Nuove Musiche:
Hilda Gulyás – sopran
Adam Szendrei  – skrzypce barokowe
Mateusz Kowalski  – viola da gamba
Jakub Mitrík  – kierownictwo artystyczne, teorba/chittarone
Aleksandra Rudzka-Kurdyś – prowadzenie koncertu

Program:
Giovanni Battista Fontana, Sigismondo d’India, Giovanni Girolamo Kapsberger, Nicola Matteis, Claudio Monteverdi

23 września (niedziela) godz. 17:00
KATOWICE, Miejski Dom Kultury „Koszutka”,
ul. Grażyńskiego 47
Czas na muzykę. Koncert życzeń

Joanna Iwaszkiewicz – mezzosopran
Krzysztof Iwaszkiewicz – baryton
Joanna Steczek – fortepian
Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu

Program:
Ulubione utwory wokalne naszych melomanów: arie z opery „Carmen” Georges’a Bizeta, słynne pieśni, muzyka operetkowa i musicalowa, piosenki Louisa Armstronga, Franka Sinatry i Elvisa Presleya

 

 

XXVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ W WYGIEŁZOWIE-LIPOWCU
 
19 sierpnia 2018
 
 

godz.16.00
Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Co mi w duszy gra? Muzyka polska

Orkiestra Kameralna „Camerata Polonia”
Marek Kudlicki –dyrygent
Anna Gutowska – skrzypce
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

Program:
Anonim polski, Henryk Wieniawski, Ignacy Jan Paderewski, Stanisław Moniuszko, Niccolo Paganini, Wojciech Kilar  

godz.18.00
Jaworzno-Długoszyn – Kościół pw. Narodzenia NMP, ul. Dąbrowskiego 32B
Muzyczny dialog

Piotr Nowak – trąbka
Władysław Szymański – organy
Wiesława Sczendzina – prowadzenie koncertu

Program:
Johann Sebastian Bach, Henry Purcell, Giulio Caccini, Johann Pachelbel, Jan Podbielski, Jeremiah Clarke, Giovanni Morandi, Marc-Antoine Charpentier, Sofia Gubaidulina  

godz.18.30
Chrzanów-Kościelec – Kościół pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Kościelna 2
Muzyka i mistyka

Flores Rosarum:
Susi Ferfoglia – śpiew, kierownictwo artystyczne, wirginał
Maria Klich – śpiew, lira korbowa
Adrianna Bujak, Anita Pyrek-Nąckiewicz, Katarzyna Śmiałkowska – śpiew
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

Program:
Muzyka i poezja Hildegardy z Bingen  

 

26 sierpnia 2018
 
 

godz.16.00
Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Oryginał i transkrypcja

MagDuś Duo:
Bartłomiej Duś –saksofon
Magdalena Duś – fortepian
Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu

Program:
Przemysław Szczotka, William Albright, Maurice Ravel, Astor Piazzol
 

godz.19.00
Grojec k. Alwerni – Kościół pw. Ducha Świętego,
ul. Szkolna 2
Rozmowy na strunach

Harplino Duet:
Jessé Reis – skrzypce
Amelia Tokarska – harfa
Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu

Program:
Jules Massenet, Camille Saint-Saëns, Roman Ryterband, Jean-Michel Damase, Vittorio Monti

 

 

2 września 2018
 
 

godz.16.00
Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Messages Quartet

Małgorzata Wasiucionek –skrzypce
Oriana Masternak –skrzypce
Maria Dutka – altówka
Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela
Anna Woźniakowska – prowadzenie koncertu

Program:
Stanisław Moniuszko, Johannes Brahms
 

godz.18.45
Trzebinia – Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła,
ul. Luzara 1
Muzyczne wędrówki po Europie

Liarman Trio:
Susana Raso – mezzosopran, bandurria, tamburyn galicyjski
Lidia Małyszek – flety proste (sopranowy i altowy), flet poprzeczny
Łukasz Gaszler – gitara, lira korbowa
Regina Gowarzewska – prowadzenie koncertu

Program:
Franz Schubert, Anonim / Joaquín Rodrigo, Łukasz Gaszler, Wacław z Szamotuł, John Dowland, Alfonso X El Sabio, Manuel García, Feredrico García Lorca

 

 

9 września 2018
16 września 2018
 

godz.16.00
Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Akademia Operowa Teatru Wielkiego – Opery Narodowej przedstawia

Agnieszka Grochala – sopran
Karolina Makuła – mezzosopran
Paweł Trojak – baryton
Adam Rogala – fortepian
Radosław Zaworski – fortepian
Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart, Vincenzo Bellini, Gioacchino Rossini, Stanisław Moniuszko, Hans Pfitzner, Carl Löwe, Franz Schubert, Antonín Dvořák, Erich Wolfgang Korngold, Richard Strauss. Karol Szymanowski, Witold Lutosławski
 

godz.16.00
Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Z muzyką przez wieki

Le Nuove Musiche:
Hilda Gulyás – sopran
Adam Szendrei – skrzypce barokowe
Mateusz Kowalski – viola da gamba
Jakub Mitrík – kierownictwo artystyczne, teorba/chittarone
Aleksandra Konieczna – prowadzenie koncertu

Program:
Giovanni Battista Fontana, Sigismondo d’India, Giovanni Girolamo Kapsberger, Nicola Matteis, Claudio Monteverdi
 

 

 

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.