Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego

Szanowni Państwo,

mamy wielką przyjemność poinformować, że po wielu latach wysiłków i starań całego środowiska muzycznego Katowice – od 2015 r. Miasto Kreatywne Muzyki UNESCO – gościć będą Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego.

Mamy nadzieję, iż to przedsięwzięcie, któremu ideowego i finansowego wsparcia udzielił Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizowane przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia przy wsparciu wiodących polskich instytucji muzycznych i kulturalnych (Polskie Radio SA, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem), przyczyni się do popularyzacji polskiej muzyki na świecie oraz utrwalenia w świadomości odbiorców znaczenia postaci Karola Szymanowskiego i jego twórczości, będącej istotną częścią narodowego dziedzictwa kulturowego naszego kraju.

Konkurs, który obejmie 5 kategorii: fortepian, skrzypce, śpiew, kwartet smyczkowy oraz kompozycja, zaplanowany został w cyklu pięcioletnim, a jego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 10-23 września 2018 r.

Regulamin konkursu oraz wszystkie najważniejsze informacje znajdą Państwo na stronie: Szymanowski Competition

Pytania dotyczące konkursu proszę kierować na adres: szymanowski-competition@nospr.org.pl

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.