13. MIĘDZYNARODOWY KONKURS MUZYCZNY IM. MICHAŁA SPISAKA

14 września 2019 r. odbędzie się uroczysta inauguracja 13. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. 23 września wyłonieni zostaną młodzi mistrzowie instrumentu w specjalnościach harfa, klarnet i saksofon! Zgłoszenia uczestników są przyjmowane do 14 czerwca 2019 r.

Tegoroczna edycja konkursu skierowana jest do saksofonistów, klarnecistów i harfistów z całego świata, którzy nie przekroczą 30. roku życia w dniu rozpoczęcia tego wielkiego muzycznego święta. Konkurs przez lata stał się kuźnią młodych mistrzów instrumentu, a jego laureaci są cenionymi solistami i członkami największych orkiestr w kraju i za granicą. Dlatego warto już dziś zabrać się do szlifowania konkursowego programu! Uczestnicy będą musieli przejść przez trzy etapy przesłuchań, z których ostatni odbędzie się z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej, tradycyjnie pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

W ostatniej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka wzięło udział 71 uczestników z różnych zakątków globu, z których wyłoniono międzynarodowe podium w kategoriach fagot, róg i kontrabas.

Organizatorami wydarzenia są: Pałac Kultury Zagłębia, miasto Dąbrowa Górnicza oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, która sprawuje nadzór merytoryczny nad konkursem.

Skład jury tegorocznej edycji, obowiązkowy program dla konkursowych specjalności oraz inne szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie spisakkonkurs.pl

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.