Druga edycja projektu "KulTUralnie"

Szanowni Melomani!

Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” objęła Patronatem Honorowym drugą edycję projektu „KulTUralnie” organizowaną w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii”.
Projekt „KulTUralnie” to wydarzenie cykliczne, składające się z 6 spotkań z osobami, które odniosły sukces w wielu dziedzinach kultury. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 10 stycznia 2019 roku. Podsumowaniem całego cyklu będzie gra miejska oraz koncert charytatywny. Na zakończenie odbędzie się również gala dla organizatorów, partnerów, zaproszonych gości, artystów oraz uczestników. Zespół projektu tworzą uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach.

Celem inicjatywy jest pokazanie, że kultura to nieodłączny element naszego codziennego życia i każdy może być zarówno jej odbiorcą, jak i twórcą – niezależnie od wieku czy kręgu zainteresowań. Organizatorzy pragną wspomóc rozwój kultury w lokalnej społeczności, podnieść świadomość osobistego wkładu w jej bogactwo i różnorodność, a także pokazywać młodzieży, jak wiele jest możliwości rozwoju talentów i zainteresowań.

W ubiegłorocznej edycji odbyło się 8 spotkań, których prelegentami byli m.in. Jerzy Buzek, Wiktor Niedzicki czy Paweł Zatorski. Projekt dotarł do ok. 1000 beneficjentów i uzyskał tytuł najlepszego w województwie.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z tą wspaniałą inicjatywą i aktywnego uczestnictwa w niej. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej projektu i w mediach społecznościowych:

https://www.kulturalnie.org/
https://www.facebook.com/kulturalnieslask/
https://www.instagram.com/kulturalnieslask/

Kontakt z organizatorami

e-mail: kulturalnie2@gmail.com

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.