„Twoim jest serce me” – koncert karnawałowy w Bibliotece Śląskiej

16.01 wtorek, godz. 17.00
KATOWICE – Biblioteka Śląska, sala Parnassos, pl. Rady Europy 1

Twoim jest serce me

CHAORAN ZUO (Chiny) – tenor
MAGDALENA CZARNECKA – sopran
JOANNA STECZEK – fortepian
GRAŻYNA BREWIŃSKA – prowadzenie koncertu

W programie:

Giuseppe Verdi – aria Heleny „Mercè, dilette amiche” z opery „Nieszpory sycylijskie”, aria Księcia Mantui „La donna è mobile” z opery „Rigoletto”, aria Alfreda „Lunge da lei… De' miei bollenti spiriti”, duety Alfreda i Violetty „Un dì, felice, eterea” oraz „Libiamo ne' lieti calici” z opery „Traviata”
Giacomo Puccini – aria Rodolfa „Che gelida manina”, aria Mimi „Si, mi chiamano Mimi”, walc Musetty „Quando m'en vo” oraz duet Rodolfa i Mimi „O soave fanciulla” z opery „Cyganeria”
Imre Kálmán – czardasz Sylwii oraz duet Sylwii i Edwina „W rytm walczyka” z operetki „Księżniczka czardasza”
Franz Lehár – aria Sou Czonga „Dein ist mein ganzes Herz” z operetki „Kraina uśmiechu”, duet Hanny i Daniła „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”
Luigi Denza – Funiculì, Funiculà

Karnawałowy koncert muzyki operowej i operetkowej w Sali Parnassos Biblioteki Śląskiej stanie się okazją do przedstawienia katowickim melomanom kolejnych utalentowanych młodych wokalistów. Po raz pierwszy Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” zaprosiła do współpracy Magdalenę Czarnecką, która w zeszłym roku ukończyła studia stacjonarne I stopnia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie śpiewu solowego prof. Henryki Januszewskiej-Stańczyk, a obecnie kontynuuje je na studiach magisterskich pod kierunkiem dr Marty Brzezińskiej. Jej koncertowym partnerem stanie się chiński tenor Chaoran Zuo, który od kilku lat w Polsce rozwija swój talent wokalny. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Joanny Kozłowskiej-Szczepaniak, a obecnie odbywa studia doktoranckie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Brał udział w wielu spektaklach operowych w Teatrze Wielkim w Warszawie i Poznaniu. Zdobył już również serca katowickich melomanów, kiedy w grudniowym pokazie opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej zaśpiewał nienaganną polszczyzną i z godną podziwu dykcją, której mógłby mu pozazdrościć niejeden polski wokalista, partię Stefana na czele ze słynną arią „Cisza dokoła”.

Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPIUM Silesia (ul. 3 Maja 31 a) lub telefonicznie 32 258 90 49, 32 259 84 83.

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.