Karnawałowy poranek z muzyką wokalną w Chorzowie

21.01 niedziela, godz. 12.00    
CHORZÓW, Muzeum, ul. Powstańców 25

Koncert muzyki operowej i operetkowej

MAGDALENA CZARNECKA – sopran  
KATARZYNA ĆWIEK – mezzosopran
JOANNA STECZEK – fortepian
EWA KAFEL – prowadzenie koncertu

Program: m.in.

G. Bizet – arie Carmen: habanera „L’amour est un oiseau rebelle” i seguidilla „Près des remparts de Séville” z opery „Carmen”, A. Lara – „Granada”
G. Verdi – aria Heleny „Mercè, dilette amiche” z opery „Nieszpory sycylijskie”
F. Loewe – piosenka Elizy „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady”
J. Offenbach – barkarola „Belle nuit, ô nuit d’amour” z opery „Opowieści Hoffmanna”
L. Delibes – duet kwiatów „Viens, Mallika, les lianes en fleurs… Dôme épais, le jasmin”
z opery „Lakmé”, „Dziewczęta z Kadyksu”

Jak na czas karnawału przystało, program niedzielnego poranka w chorzowskim Muzeum wypełniają słynne melodie, arie, duety pochodzące ze znanych arcydzieł reprezentujących różne gatunki muzyki wokalnej. To, co go wyróżnia szczególnie, to obecność żywiołowych i dynamicznych rytmów hiszpańskich, chociaż pochodzących z dzieł niehiszpańskich kompozytorów, jak Georges Bizet, Léo Delibes, nawet Giuseppe Verdi, który dla Heleny, bohaterki opery „Nieszpory sycylijskie”, napisał arię w rytmie bolera, i Agustín Lara, autor słynnej „Granady”, który z pochodzenia był Meksykaninem. Katarzyna Ćwiek to już  absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie ks. dr. hab. Pawła Sobierajskiego i obecna doktorantka w klasie dr hab. Ewy Biegas.
Jednym z jej ostatnich sukcesów było zdobycie w ubiegłym roku II nagrody na XIX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina „Iuventus Canti” we Vrablach na Słowacji. Magdalena Czarnecka jest jeszcze studentką wokalistyki katowickiej uczelni w klasie śpiewu solowego dr Marty Brzezińskiej. W styczniu Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” zaprosiła ją również do udziału w koncercie wokalnym w Bibliotece Śląskiej wspólnie z chińskim tenorem Chaoranem Zuo.

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.