Duet kwiatów
– Lucyna Jarząbek i Katarzyna Ćwiek w Ożarowie

22.04 niedziela, godz.17.00        
OŻARÓW, Muzeum Wnętrz Dworskich, oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Duet kwiatów
Lucyna Jarząbek – sopran
Katarzyna Ćwiek – mezzosopran
Mirella Malorny – fortepian
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

Program:
S. Moniuszko – recytatyw i romans Neali „Paria, on paria!” z opery „Paria”, dumka Jadwigi „Biegnie słuchać w lasy, knieje” z opery „Straszny dwór”
G. Bizet – recytatyw i aria Micaeli „Je dis que rien ne m’epouvante”, arie Carmen: habanera „L’amour est un oiseau rebelle” i seguidilla „Près des remparts de Séville” z opery „Carmen”
Ch. Gounod – recytatyw i aria Małgorzaty „O Dieu! que de bijoux...” z opery „Faust”
J. Massenet – aria Salome „Il est doux, il est bon” z opery „Hérodiade”, aria Charlotty „Werther, Werther!” z opery „Werther”; Agustín Lara – „Granada”
L. Delibes – duet kwiatów „Viens, Mallika, les lianes en fleurs ...” z opery „Lakmé”
J. Offenbach – barkarola „Belle nuit, ô nuit d’amour” z opery „Opowieści Hoffmanna”
P. Czajkowski – duet Lizy i Poliny „Uż wiecier” z opery „Dama pikowa”

Bogaty i urozmaicony w swoim repertuarze koncert wokalny z udziałem wybitnych młodych artystek, Lucyny Jarząbek i Katarzyny Ćwiek, to wyjątkowa okazja, by usłyszeć w pięknych interpretacjach wiele arii i duetów ze skarbca wielkiej literatury operowej. Muzykę polską reprezentować będą arie z oper „Paria” i „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki. W programie tego koncertu zwraca uwagę obecność arii z oper francuskich, zwłaszcza tych rzadziej wykonywanych. Lucyna Jarząbek zaproponowała w ramach swojego występu arie z oper Julesa Masseneta i Charles’a Gounoda. Katarzyna Ćwiek wcieli się natomiast w jedną z najsłynniejszych ról operowych, jaką jest Carmen, i zaśpiewa w rytmach habanery i seguidilli. Ale szczególną atrakcję tego muzycznego wieczoru stanowić będą duety sopranowo-mezzosopranowe z oper Czajkowskiego, Offenbacha i Delibes’a. Lucyna Jarząbek i Katarzyna Ćwiek są absolwentkami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz laureatkami wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych.

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.