XXVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ

19 sierpnia 2018
 

godz.16.00
Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Co mi w duszy gra? Muzyka polska

Orkiestra Kameralna „Camerata Polonia”
Marek Kudlicki –dyrygent
Anna Gutowska – skrzypce
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

Program:
Anonim polski, Henryk Wieniawski, Ignacy Jan Paderewski, Stanisław Moniuszko, Niccolo Paganini, Wojciech Kilar  

Patronat honorowy

           

godz.18.00
Jaworzno-Długoszyn – Kościół pw. Narodzenia NMP,
ul. Dąbrowskiego 32B
Muzyczny dialog


Piotr Nowak – trąbka
Władysław Szymański – organy
Wiesława Sczendzina – prowadzenie koncertu

Program:
Johann Sebastian Bach, Henry Purcell, Giulio Caccini, Johann Pachelbel, Jan Podbielski, Jeremiah Clarke, Giovanni Morandi, Marc-Antoine Charpentier, Sofia Gubaidulina  

godz.18.30
Chrzanów-Kościelec – Kościół pw. św. Jana Chrzciciela,
ul. Kościelna 2
Muzyka i mistyka


Flores Rosarum
Susi Ferfoglia – śpiew, kierownictwo artystyczne, wirginał
Maria Klich – śpiew, lira korbowa
Adrianna Bujak, Anita Pyrek-Nąckiewicz, Katarzyna Śmiałkowska – śpiew
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

Program:
Muzyka i poezja Hildegardy z Bingen  
26 sierpnia 2018
 

godz.16.00
Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Oryginał i transkrypcja

MagDuś Duo:
Bartłomiej Duś –saksofon
Magdalena Duś – fortepian
Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu

Program:
Przemysław Szczotka, William Albright, Maurice Ravel, Astor Piazzoll

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

 

godz.19.00
Grojec k. Alwerni – Kościół pw. Ducha Świętego,
ul. Szkolna 2
Rozmowy na strunach


Harplino Duet:
Jessé Reis – skrzypce
Amelia Tokarska – harfa
Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu

Program:
Jules Massenet, Camille Saint-Saëns, Roman Ryterband, Jean-Michel Damase, Vittorio Monti

 

 

2 września 2018
 

godz.16.00
Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Messages Quartet

Małgorzata Wasiucionek –skrzypce
Oriana Masternak –skrzypce
Maria Dutka – altówka
Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela
Anna Woźniakowska – prowadzenie koncertu

Program:
Stanisław Moniuszko, Johannes Brahms
 

godz.18.45
Trzebinia – Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła,
ul. Luzara 1
Muzyczne wędrówki po Europie


Liarman Trio:
Susana Raso – mezzosopran, bandurria, tamburyn galicyjski
Lidia Małyszek – flety proste (sopranowy i altowy), flet poprzeczny
Łukasz Gaszler – gitara, lira korbowa
Regina Gowarzewska – prowadzenie koncertu

Program:
Franz Schubert, Anonim / Joaquín Rodrigo, Łukasz Gaszler, Wacław z Szamotuł, John Dowland, Alfonso X El Sabio, Manuel García, Feredrico García Lorca

 

 

9 września 2018
16 września 2018
 

godz.16.00
Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Akademia Operowa Teatru Wielkiego – Opery Narodowej przedstawia

Agnieszka Grochala –sopran
Karolina Makuła –mezzosopran
Paweł Trojak – baryton
Adam Rogala – fortepian
Radosław Zaworski – fortepian
Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart, Vincenzo Bellini, Gioacchino Rossini, Stanisław Moniuszko, Hans Pfitzner, Carl Löwe, Franz Schubert, Antonín Dvořák, Erich Wolfgang Korngold, Richard Strauss. Karol Szymanowski, Witold Lutosławski
 

godz.16.00
TWygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór
Z muzyką przez wieki


Le Nuove Musiche:
Hilda Gulyás – sopran
Adam Szendrei – skrzypce barokowe
Mateusz Kowalski – viola da gamba
Jakub Mitrik – kierownictwo artystyczne, teorba/chittarone
Aleksandra Konieczna – prowadzenie koncertu

Program:
Giovanni Battista Fontana, Sigismondo d’India, Giovanni Girolamo Kapsberger, Nicola Matteis, Claudio Monteverdi
 

     

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.