Przed Międzynarodowym Konkursem Muzycznym im. Karola Szymanowskiego

21.08.2018 wtorek, godz.17.00  
Katowice – Biblioteka Śląska, sala „Parnassos”, pl. Rady Europy 1

Przed Międzynarodowym Konkursem Muzycznym im. Karola Szymanowskiego

Ewa Tracz – sopran
Justyna Bujak – sopran
Roksana Wardenga – mezzosopran
Grzegorz Biegas – fortepian
Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu

Program:
arie z oper i pieśni: Karol Szymanowski, Ludomir Rożycki, Witold Lutosławski, Johannes Brahms, Claude Debussy, Gieorgij Swiridow, Piotr Czajkowski, Siergiej Rachmaninow, Vincenzo Bellini, Giacomo Puccini, Ferenc Liszt, Richard Strauss

 

We wrześniu br. odbędzie się w Katowicach I Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego. Jego organizatorem jest Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, współorganizatorami są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Katowice, Polskie Radio S.A., Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem. Na przełomie sierpnia i września „Silesia” zaprasza melomanów na koncerty z udziałem niektórych uczestników tego wyjątkowego wydarzenia, którego celem jest popularyzacja polskiej muzyki na świecie oraz utrwalanie w świadomości odbiorców znaczenia postaci Karola Szymanowskiego i jego twórczości.
Pierwszy koncert odbędzie w Sali Parnassos Biblioteki Śląskiej, gdzie wystąpią wokalistki znane już katowickiej publiczności z koncertów „Silesii”. Wszystkie są wychowankami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Ewa Tracz kształciła się w klasie śpiewu prof. Ewy Biegas. Jest absolwentką Accademia Teatro alla Scala w Mediolanie. Uczestniczyła w Programie Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Jej dotychczasowe osiągnięcia konkursowe to m.in. główne nagrody na Konkursie Moniuszkowskim w Warszawie, im. Ady Sari w Nowym Sączu, im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Justyna Bujak jest jeszcze studentką katowickiej uczelni w klasie prof. Ewy Biegas i laureatką m.in. konkursów Bella Voce w Busku Zdroju, Moniuszkowskiego w Białymstoku, im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Z kolei Roksana Wardenga kształciła się pod kierunkiem prof. Jana Ballarina, a od 2011 roku jest solistką Opery Śląskiej. Zdobywała główne nagrody na konkursach wokalnych we Vrablach, Włoszakowicach, Kudowie-Zdroju, Krynicy.

 

 

 

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.