Inauguracja Festiwalu –
Jubileusz 35-lecia Silesii

14.10.2018 niedziela, godz.18.00        
KATOWICE – Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Zacisze 3

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych
Inauguracja Festiwalu – Jubileusz 35-lecia Silesii

Aleksandra Świgut – fortepian
Krzysztof Książek – fortepian
Kwintet Śląskich Kameralistów:
Dariusz Zboch – skrzypce
Jakub Łysik – skrzypce
Jarosław Marzec – altówka
Katarzyna Biedrowska – wiolonczela
Krzysztof Korzeń – kontrabas
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

Program:
Fryderyk Chopin – Koncerty fortepianowe e-moll op. 11 i f-moll op. 21

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych zainauguruje koncert z udziałem utytułowanych polskich pianistów – Aleksandry Świgut i Krzysztofa Książka, którzy wykonają tego wieczoru koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina z towarzyszeniem Kwintetu Śląskich Kameralistów. Ci młodzi artyści mają już w swoim dorobku wiele osiągnięć konkursowych, a do ostatnich należy tytuł laureata I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych zorganizowanego we wrześniu tego roku przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Aleksandra Świgut otrzymała na nim II nagrodę ex aequo z japońskim pianistą Naruhiko Kawaguchim, a Krzysztof Książek III nagrodę oraz ufundowaną przez Polskie Radio nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie mazurków. Własną nagrodę przyznała także polskim pianistom Orkiestra XVIII wieku, która pod batutą maestro Grzegorza Nowaka towarzyszyła uczestnikom finałów.   
Wieczór muzyki Fryderyka Chopina w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego rozpoczyna festiwalowy maraton koncertowy z udziałem młodych artystów. Pomiędzy 14 a 28 października wystąpią oni w 25 festiwalowych koncertach, z których większość odbędzie się w Katowicach, ale również w innych miastach regionu śląskiego, Słupsku, Zakopanem, czeskiej Ostrawie i Koszycach na Słowacji.  
Festiwalowi towarzyszy jubileuszowa wystawa z okazji 35-lecia Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” w patio katowickiej Akademii Muzycznej.

Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 21.

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.