Oryginał i transkrypcja:
MagDuś Duo w Radiu Katowice

16.10.2018 wtorek, godz.18.00
KATOWICE – Studio Koncertowe Polskiego Radia, ul. Ligonia 29

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych
Oryginał i transkrypcja

MagDuś Duo:
Bartłomiej Duś – saksofon
Magdalena Duś – fortepian
Lilianna Moll – prowadzenie koncertu

Program:
Przemysław Szczotka – Simbiosis na saksofon i fortepian (2018)*
William Albright – Sonata na saksofon altowy i fortepian
Maurice Ravel – Sonatine na saksofon sopranowy i fortepian (arr. David Walter)
Astor Piazzola – Le Grand Tango na saksofon altowy i fortepian (arr. MagDuś Duo)

Po raz kolejny w ramach Festiwalu Młodych zagra MagDuś Duo, duet saksofonowo-fortepianowy, który występował już kilkakrotnie przed katowickimi melomanami w ramach programu „Artysta-rezydent”. W tym roku Magdalena i Bartłomiej Dusiowie biorą natomiast udział w realizowanym przez „Silesię” we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca projekcie „Zamówienia kompozytorskie”. Dzięki niemu podczas ostatniego festiwalu w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie-Lipowcu doszło do prawykonania Simbiosis na saksofon i fortepian, utworu Przemysława Szczotki, wybitnego kompozytora młodego pokolenia, m.in. stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Młoda Polska” i laureata wielu konkursów kompozytorskich.
Tu warto przypomnieć również o nagrodach konkursowych: w 2013 r. duet zdobył II nagrodę podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi, a rok później nagrodę publiczności oraz II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej „Salieri-Zinetti” w Weronie we Włoszech. Z kolei Bartłomiej Duś to laureat I Nagrody i Złotego Medalu na Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2009).
 

        

*Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 33.

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.