KALENDARZ KONCERTÓW Październik 2018

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

14 października (niedziela)

 

godz. 16:30 Katowice-Os. Witosa,
Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. i św. Herberta,
ul. Barlickiego 2

Muzyka i sacrum
Justyna Bujak – sopran
Karolina Borodziuk – mezzosopran
Przemysław Kadłubek - organy
Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu

Program: Giovanni Battista Pergolesi, Wolfgang Amadeus Mozart, Gioacchino Rossini, Franz Schubert, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Antonín Dvořák, Karl Jenkins, Michał Lorenc

 

godz. 18:00 Katowice,
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego,
ul. Zacisze 3

Inauguracja Festiwalu
Aleksandra Świgut – fortepian
Krzysztof Książek – fortepian
Kwintet Śląskich Kameralistów:
Dariusz Zboch – skrzypce
Jakub Łysik – skrzypce
Jarosław Marzec – altówka
Katarzyna Biedrowska – wiolonczela
Krzysztof Korzeń – kontrabas

Program: koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina

Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 21.

 

godz. 18:00 Zakopane,
Willa Atma, ul. Kasprusie 19

Silesia prezentuje
Kamila Goik (Nowak) – sopran
Małgorzata Warcaba – fortepian
Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu

Program: Karol Szymanowski, Claude Debussy, Leonard Bernstein

 

15 października (poniedziałek)

 

godz. 17:00 KATOWICE,
Miejski Dom Kultury „Koszutka”,
ul. Grażyńskiego 47
 
The Flaneurs Piano Trio:
Jagoda Prucnal – skrzypce
Jacek Podgórski – wiolonczela
Mateusz Zubik – fortepian
Wiesława Sczendzina – prowadzenie koncertu

Program: Ludwig van Beethoven, Antonín Dvořák, Adam Walaciński

 

godz. 17:00 RACIBÓRZ,
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki,
ul. Ogrodowa 7

Silesia prezentuje
Trefon Gmyrek DUO:
Wojciech Trefon – harfa
Maria Gmyrek – saksofon

Program: Claude Debussy, Ida Gotkovsky, Jean Absil, Anna Maria Huszcza, Astor Piazzolla

 

16 października (wtorek)

 

godz. 17:00 KOSZYCE,
Konzervatórium, Timonova 2

Silesia prezentuje
Bartłomiej Fraś – skrzypce
Gabriela Stanisz – fortepian

Program: Johann Sebastian Bach, Johannes Brahms, Fryderyk Chopin, Witold Lutosławski

 

godz. 18:00 KATOWICE,
Studio Koncertowe Polskiego Radia,
ul. Ligonia 29

Oryginał i transkrypcja
MagDuś Duo:
Bartłomiej Duś – saksofon
Magdalena Duś – fortepian
Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu

Program: Przemysław Szczotka, William Albright, Maurice Ravel, Astor Piazzolla

        

*Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.


Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 33.

 

17 października (środa)

 

godz. 11:00 OSTRAWA,
Konserwatorium im. L. Janáčka,
Českobratrská 958/40

Silesia prezentuje
Bartłomiej Kokot – fortepian
Szymon Szopa – wiolonczela
Sebastian Nawrocki – fortepian
Aleksandra Rudzka-Kurdyś - prowadzenie koncertu

Program: Fryderyk Chopin, Siergiej Rachmaninow, Gaspar Cassadó, Karol Szymanowski

 

godz. 17:00 SŁUPSK,
Zamek Książąt Pomorskich, sala rycerska,
ul. Dominikańska 5

Silesia prezentuje
Michał Dziewior – fortepian
Andrzej Zborowski – prowadzenie koncertu

Program: Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski

 

godz. 18:00 KATOWICE,

Muzeum Archidiecezjalne,
ul. Wita Stwosza 16

Niepodległa 2018. Co mi w duszy gra? Muzyka polska
Kamil Pacholec – fortepian
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

Program: muzyka Fryderyka Chopina

Patronat honorowy:

              

 

19 października (piątek)

 

godz. 18:00 KATOWICE-Ligota,
Miejski Dom Kultury „Ligota”,
ul. Franciszkańska 33

Talenty Katowic – Młodzi Twórcy Kultury
Laureaci programu Miasta Katowice „Młodzi Twórcy Kultury”
Agnieszka Sawicka – skrzypce
Agnieszka Porzuczek – fortepian
Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu

Program: Eugène Ysaÿe, Grażyna Bacewicz, Henryk Wieniawski, Karol Szymanowski, Fryderyk Chopin

 

20 października (sobota)

 

godz. 18:00 KATOWICE,
Studio Koncertowe Polskiego Radia,
ul. Ligonia 29

Konkursowe newsy
Laureaci Międzynarodowego Konkursu im. Karola Szymanowskiego
New Music Quartet:
Katarzyna Gluza – skrzypce
Paulina Marcisz – skrzypce
Karolina Orsik-Sauter – altówka
Dominika Szczypka – wiolonczela
Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu

Program: Ludwig van Beethoven, Krzysztof Penderecki, Karol Szymanowski

Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 26.

 

21 października (niedziela)

 

godz. 12:00 KATOWICE,
Muzeum Archidiecezjalne,
ul. Wita Stwosza 16

Konkursowe newsy
Appasionato Piano Duo:
Klara Kraj – fortepian
Dominika Grzybacz – fortepian
Laureatki „Estrady Młodych” 52. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku
Aleksandra Rudzka-Kurdyś – prowadzenie koncertu

Program: Wolfgang Amadeus Mozart, Ignacy Jan Paderewski, Claude Debussy, Francis Poulenc, Maurice Ravel

 

godz. 12:00 CHORZÓW,
Muzeum, ul. Powstańców 25

Piękne arie, piękne głosy
Ewa Kalwasińska – mezzosopran
Marta Gamrot-Wrzoł – sopran
Mirella Malorny-Konopka – fortepian
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

Program: Gaetano Donizetti, Gioacchino Rossini, Giacomo Puccini, Stanisław Moniuszko, Stanisław Niewiadomski, Fryderyk Chopin, Ferenc Liszt, Antonín Dvořák, Mikuláš Schneider-Trnavský, Piotr Czajkowski, Camille Saint-Saëns, Claude Debussy

Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie Muzeum.

 

godz. 17:15 KATOWICE-Piotrowice,
Miejski Dom Kultury „Południe”,
ul. Jankego 136

Piękne arie, piękne głosy
Lucyna Jarząbek – sopran
Patryk Wyborski – baryton
Mirella Malorny-Konopka – fortepian
Aneta Iwan – prowadzenie koncertu

Program: Wolfgang Amadeus Mozart, George Gershwin, Andrew Lloyd Webber, Charles Gounod, Giacomo Puccini, Richard Wagner, Eduard Künneke, Benjamin Britten, Maurice Ravel, Romuald Twardowski, Karol Szymanowski

 

godz. 18:00 KATOWICE-Nikiszowiec,
Kościół pw. św. Anny,
pl. Wyzwolenia 21

Cztery pory roku
Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna ARCHETTI
Maciej Tomasiewicz – dyrygent
Sulamita Ślubowska – skrzypce
Daria Kubik – klawesyn
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

Program: Jean-Baptiste Lully – Suita z opery komicznej Le bourgeois gentilhomme (Mieszczanin szlachcicem)
Antonio Vivaldi – Le quattro stagioni (Cztery pory roku)

 

22 października (poniedziałek)

 

godz. 18:00 KATOWICE-Bogucice,
Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie”,
ul. Markiefki 44a

Wielka sława to żart
Paulina Horajska – sopran
Bartosz Nowak – tenor
Katarzyna Rzeszutek – fortepian
Małgorzata Jeruzal – prowadzenie koncertu

Program: Franz Lehár, Johann Strauss, Robert Stolz, Agustín Lara, Eduardo Di Capua / Alfredo Mazzucchi, Leonard Bernstein, Gian Carlo Menotti, George Gershwin, Giacomo Puccini, Imre Kálmán

 

23 października (wtorek)

 

godz. 18:00 KATOWICE,
Sala Koncertowa PSM I i II st. im. Mieczysława Karłowicza,
ul. Teatralna 16

Laureaci IV Podkarpackiego Konkursu Duetów Fortepianowych dla dzieci i młodzieży
Urszula Paśko, Mikołaj Rakicki (Przemyśl)
Aleksander Ziaja, Anna Dwornik (Rzeszów)
Julian Gniewek, Jakub Rzeczyca (Rzeszów)
Antonina Mittmann, Maria Mittmann (Olkusz)
Abigail Piotrowska, Dominika Wrembel (Wrocław)
Zofia Maćkowiak, Alicja Pańczak (Przemyśl)
Jadwiga Mgłej, Tomasz Szczepankiewicz (Kraków)
Przemysław Perkowski, Katarzyna Strycharska (Białystok)
Kinga Kaczmarczyk, Karol Ciszek (Kraków)
„Miverika Piano Duo”: Weronika Bujok, Miriam Wójciak (Nowy Targ/Kraków)
Dorota Zawierucha – prowadzenie koncertu

Program: Janina Garścia, Merab Parchaladze, Olga Petrova, Grzegorz Miśkiewicz, Jupp Schmitz, Pencho Stojanov, Tadeusz Szeligowski, Anton Diabelli, Izaak Berkowicz, Jurij Wiesniak, William Gillock, Martha Mier, Johann Sebastian Bach, Gabriel Fauré, Witold Lutosławski, Oleg Chromuszyn, Edvard Grieg, Astor Piazzolla, Camille Saint-Saëns/Franz Liszt, Dmitrij Szostakowicz

 

24 października (środa)

 

godz. 17:00 KATOWICE,
Biblioteka Śląska, sala „Parnassos”,
pl. Rady Europy 1

Piękne arie, piękne głosy
Natalia Skrycka – mezzosopran
JingXing Tan – tenor
Katarzyna Rzeszutek – fortepian
Regina Gowarzewska  – prowadzenie koncertu

Program: Claudio Monteverdi, Gaetano Donizetti, Gioacchino Rossini, Giuseppe Verdi, Georges Bizet, Antonín Dvořák, Stanisław Moniuszko, Mieczysław Karłowicz, William Walton, Leonard Bernstein, Ernesto De Curtis

Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2, parter, pokój 20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 33.

 

godz. 19:30 KATOWICE,
sala kameralna NOSPR,
pl. W. Kilara 1

Środa Młodych – Silesia i Akademia Operowa Teatru Wielkiego – Opery Narodowej przedstawiają
Monika Buczkowska – sopran
Justyna Ołów – mezzosopran
Jasin Rammal-Rykała – bas
Adam Rogala – fortepian
Radosław Zaworski – fortepian
Aleksandra Konieczna – prowadzenie koncertu

Program: Wolfgang Amadeus Mozart, Carl Loewe, Johannes Brahms, Hans Sommer, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Piotr Czajkowski, Francesco Tosti, Richard Wagner, Richard Strauss, Alban Berg, Edward Elgar, Gian Carlo Menotti

Bilety na koncert w cenie 1zł dostępne w kasie NOSPR, pl. W. Kilara 1, oraz na stronie internetowej www.nospr.pl.

 

25 października (czwartek)

 

godz. 18:00 KATOWICE,
Muzeum Archidiecezjalne,
ul. Wita Stwosza 16

Klawesyn dawniej i dziś
Victoria Lerche – klawesyn
Wiesława Sczendzina – prowadzenie koncertu

Program: Louis Couperin, François Couperin, Johann Sebastian Bach, Georg Böhm, Tomasz Bauć, Marian Sawa, Bronisław Kazimierz Przybylski, Daniel Strządała

 

26 października (piątek)

 

godz. 17:00 KATOWICE-Dąb,
Miejski Dom Kultury „Koszutka”, filia Dąb,
ul. Krzyżowa 1

Talenty z Ostrawy
David Kandráč – saksofon
Petr Čižinský – trąbka
Anna Reichelová – obój
Adam Farana – fortepian
Stanislav Slaví
ek – fortepian
Aleksandra Rudzka-Kurdyś – prowadzenie koncertu

Program: muzyka francuska i czeska – Charles Colin, Bohuslav Martinů, Eduard Douša

 

27 października (sobota)

 

godz. 19:15 KATOWICE-Panewniki,
Bazylika św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP,
ul. Panewnicka 76

Muzyka w Bazylice
Piotr Nowak – trąbka
Daniel Strządała – organy
Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu

Program: Tomaso Albinoni, Johann Sebastian Bach, Giuseppe Torelli, Gabriel Fauré, Maurice Duruflé, Georg Philipp Telemann

 

28 października (niedziela)

 

godz. 18:00 KATOWICE,
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karol Szymanowskiego,
ul. Zacisze 3    

Finał Festiwalu
Orkiestra Kameralna „Camerata Polonia”
Marek Kudlicki – dyrygent
Mateusz Kasprzak-Łabudziński – skrzypce
Anna Woźniakowska – prowadzenie koncertu

Program: Carl Stamitz, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Stanisław Moniuszko, Pablo de Sarasate, Oscar Straus

Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2, parter, pokój 20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 21.

 

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.