Silesia prezentuje:
Kamila Goik i Małgorzata Warcaba w Zakopanem

14.10.2018 niedziela, godz.18.00
ZAKOPANE – Willa Atma, ul. Kasprusie 19

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

Silesia prezentuje
Kamila Goik – sopran
Małgorzata Warcaba – fortepian
Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu

Program:
Karol Szymanowski – Preludium h-moll op. 1 nr 1, Samotny księżyc z cyklu Pieśni księżniczki z baśni, Rymy dziecięce: Jak się najlepiej opędzać od szerszenia?, Prosię, Kołysanka lalek, Gil i sroka, Wizyta u krowy, Myszy, Nikczemny szpak
Leonard Bernstein – I Hate Music!: A Cycle of Five Kid Songs
Claude Debussy – Preludia zeszyt I: Ślady na śniegu, Co widział zachodni wiatr, Dziewczę o włosach jak len, Przerwana serenada, Zatopiona katedra, Taniec Puka, Minstrele

Pierwszy dzień Festiwalu Młodych przyniesie nie tylko katowicką inaugurację wydarzenia, ale również pierwszy z koncertów „wędrujących”. Tradycyjnie jeden z nich odbywa się w zakopiańskiej Atmie, gdzie wystąpią w tym roku wychowanki katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Kamila Goik (Nowak) to finalistka zakończonego niedawno I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego, którego pieśni wypełnią znaczną część jej występu w Zakopanem. Młoda artystka jest laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych im. Imricha Godina Iuventus Canti we Vrablach (III nagroda), im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie arii niemieckojęzycznej), im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie (II nagroda), im. Krystyny Jamroz w Kielcach (wyróżnienie). Była również wielokrotną laureatką stypendium Rektora AM w Katowicach dla najlepszych studentów.
W podwójnej roli solistki i kameralistki wystąpi w koncercie Małgorzata Warcaba, która ukończyła studia pianistyczne w klasie prof. Józefa Stompla i w klasie kameralistyki prof. AM Grzegorza Biegasa. W 2017 r. rozpoczęła studia doktoranckie w klasie prof. Zbigniewa Raubo.  Jest laureatką konkursów pianistycznych, ale otrzymuje również regularnie nagrody jako wyróżniająca się kameralistka w dziedzinie wokalistyki.

Współorganizatorem koncertu festiwalowego w Willi Atma jest Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego.

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.