Silesia prezentuje: Trefon Gmyrek DUO w Raciborzu

15.10.2018 poniedziałek, godz.17.00
RACIBÓRZ – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki, ul. Opawska 81

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

Silesia prezentuje
Trefon Gmyrek DUO:
Wojciech Trefon – harfa
Maria Gmyrek – saksofon

Program:
Claude Debussy – Arabeska nr 1 E-dur L. 66 (arr. James Rae)
Ida Gotkovsky – Eolienne na flet i harfę
Jean Absil – Sicilienne
Anna Maria Huszcza – SaHarBAD na saksofon altowy i harfę
Astor Piazzolla – Oblivion, Libertango (arr. Klaus Jäckle)

 

Maria Gmyrek i Wojciech Trefon to wciąż jeszcze uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. W duecie występują od 2012 roku.
Od początku wspólnej działalności artystycznej odnoszą regularnie sukcesy konkursowe. Już w pierwszym roku wspólnej pracy zdobyli Grand Prix na XXII Krajowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Bystrzycy Kłodzkiej oraz I nagrodę na V Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie. W kolejnych latach rokrocznie zdobywali nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzyki kameralnej: w 2014 r. na Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej (I nagroda), w 2015 – na 36. Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia we Wrocławiu i VI Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie ( I nagrody), w 2016 – na Międzynarodowym Konkursie Harfowym we Lwowie (Grand Prix), w 2017 – na VII Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie I miejsce oraz Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora współczesnego.
Trefon Gmyrek DUO wydało już swoją pierwszą płytę Arabesque z utworami oryginalnymi, a także zaaranżowanymi na saksofon i harfę. W lipcu 2018 r. młodzi artyści wystąpili w samodzielnym koncercie polskich kompozytorów współczesnych podczas XVIII Światowego Kongresu Saksofonowego w Zagrzebiu (Chorwacja). Oboje są wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uzyskali także stypendium Programu „Młoda Polska”.

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.