Niepodległa 2018. Wokaliści w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

10.11.2018 sobota, godz.17.00
WIELUŃ - Muzeum Ziemi Wieluńskiej, ul. Narutowicza 13

Niepodległa 2018. Co mi w duszy gra? Muzyka polska

Paulina Horajska – sopran
Wiktoria Zawistowska – mezzosopran
Patryk Wyborski – baryton
Mirella Malorny-Konopka – fortepian
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

Program:
Stanisław Moniuszko – arie i duety z oper Hrabina, Halka, Straszny dwór oraz pieśni Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Feliksa Nowowiejskiego i Karola Szymanowskiego

W przeddzień Święta Niepodległości w koncercie muzyki polskiej w Muzeum Ziemi Wieluńskiej wystąpi trójka wybitnych młodych wokalistów, dzięki którym zabrzmią m.in. pieśni należące do skarbca polskiej liryki wokalnej, wśród nich rzadko wykonywane Trzy piosenki żołnierskie Karola Szymanowskiego. Sięgając do moniuszkowskich arii, artyści przywołają również słynnych bohaterów operowych (Hanna, Jadwiga, Miecznik, Janusz, Bronka) ze Strasznego dworu, Halki i Hrabiny.
Paulina Horajska po ukończeniu studiów licencjackich w Akademii Muzycznej w Katowicach realizuje obecnie studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Otrzymała nagrody m.in. na konkursach wokalnych im. Rudolfa Petraka w Żylinie, „Impressio Art” w Sopocie oraz Ars et Gloria w Katowicach. Wiktoria Zawistowska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie i obecną słuchaczką studiów doktoranckich w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. To laureatka konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym oraz uczestniczka wielu projektów artystycznych. Współpracowała m.in. z Operą Kameralną w Krakowie oraz z zespołem Collegium Zieleński, który otrzymał w 2012 r. nagrodę Fryderyka w kategorii muzyka dawna. Z kolei Patryk Wyborski rozwija swój talent wokalny pod kierunkiem dr. Adama Szerszenia w katowickiej Akademii Muzycznej, prowadząc jednocześnie intensywną działalność artystyczną. Zdobywał nagrody m.in. na konkursach wokalnych „Bella Voce” w Busku-Zdroju, im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach i Konkursie Duetów Kameralnych w Łodzi.

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.