Moniuszko od serca: Karolina Wieczorek i Karolina Borodziuk w Chorzowie

23.06.2019 niedziela, godz.12.00
CHORZÓW – Muzeum, ul. Powstańców 25

Moniuszko od serca

Karolina Wieczorek – sopran
Karolina Borodziuk – mezzosopran
Bogusława Suchanek – fortepian
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

Program:
Arie z oper Straszny dwór, Halka, Jawnuta, pieśni ze Śpiewników domowych,
m.in. Złota rybka, Przyczyna, Pieśń wieczorna, Piosnka obłąkanej Ofelii, Dziad i baba

Kolejny koncert cyklu „Moniuszko od serca” dedykowany kompozytorowi-solenizantowi w roku, w którym obchodzimy 200-lecie jego urodzin, Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” zorganizowała we współpracy z chorzowskim Muzeum.
Tym razem w programie koncertu, który jak zawsze odbędzie się w niedzielne południe, obok znanych arii i słynnego duetu Już ogień płonie z opery Straszny dwór znalazły się rzadziej wykonywane pieśni Stanisława Moniuszki oraz dumka Jewy z opery Jawnuta wystawionej po raz pierwszy w Wilnie w roku 1852. Zaśpiewa ją Karolina Borodziuk, tegoroczna dyplomantka katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie śpiewu dr hab. prof. AM Agaty Kobierskiej i laureatka m.in. I nagrody oraz dwóch nagród specjalnych w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Rudolfa Petraka w Żylinie, (Słowacja 2018) oraz III miejsca w V Międzyuczelnianym Konkursie Kameralnym dla Duetów Instrumentalnych oraz Duetów Wokalnych (Łódź 2018).
Moniuszkowskie arie i pieśni publiczność usłyszy również w wykonaniu Karoliny Wieczorek, absolwentki katowickiej i krakowskiej Akademii Muzycznej, a obecnie współpracującej z Operą Krakowską. Artystka jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Imricha Godina – IUVENTUS CANTI Vrable. Zdobyła również Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu „Bel Canto” w Nałęczowie oraz wyróżnienia na konkursach „Złote Głosy Mazowsza” i im. Iwony Borowickiej.

Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie Muzeum.

Patronat medialny:                                  

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.