Koncepcja działalności IPiUM „Silesia” na okres listopad 2019 – styczeń 2020

W okresie od 1 listopada 2019 do 31 stycznia 2020 roku planowana jest kontynuacja działalności IPiUM „Silesia” w oparciu o jej cele statutowe, przyjęty na rok 2019 plan merytoryczny i projekt wstępny na rok 2020.

W listopadzie i grudniu zostały zaplanowane następujące zadania:

• realizacja cykli koncertowych w ramach edukacji muzycznej w katowickich przedszkolach, szkołach i siedzibach współorganizatorów (domy kultury, Dom Oświatowy, ośrodki kulturalne poza Katowicami)
• realizacja zaplanowanych na listopad, grudzień koncertów kameralnych:

3.11
Kościół pw. Piotra i Pawła – Kamil Gojowy – „Misterium życia i śmierci” (prawykonanie)
10.11
MDK „Koszutka” – Koncert muzyki polskiej – Bartłomiej Fraś i Gabriela Stanisz
17.11
Nikiszowiec, Kościół pw. św. Anny – koncert Śląskiej Orkiestry Kameralnej organizowany we współpracy z Filharmonią Śląską w ramach 7. Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego „ReGeneracje”
1.12
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego – koncert Scholares Minores pro Musica Antiqua, zespołu z Poniatowej pod kier. art. Danuty i Witolda Danielewiczów (w ramach cyklu „Mamo, Tato chodźmy na koncert!”)
5.12
Muzeum Archidiecezjalne – koncert i spotkanie z Kanclerz Akademii Muzycznej Katarzyną Pleśniak w ramach cyklu „Vivat Academia!”
8.12
MDK „Koszutka” – koncert w ramach cyklu „Muzyka – moja miłość”
 
Obecnie trwa również planowanie działalności merytorycznej instytucji na miesiąc styczeń 2020, która oprócz działalności edukacyjnej obejmować będzie koncerty kameralne:
28.01
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej – koncert nawiązujący do spotkań międzywyznaniowych – Razem dla Pokoju (program i obsada w ustalaniu)

oraz inne koncerty kameralne (terminarz, miejsca, obsada i repertuar w ustalaniu w oparciu o wstępny plan merytoryczny na rok 2020).
 
Działalność instytucji w wymienionym okresie obejmowała będzie również:

• sporządzenie obowiązujących sprawozdań dla Organizatora instytucji (Miasto Katowice), Instytutu Muzyki i Tańca (ewaluacja programów grantowych „Muzyka” i „Zamówienia kompozytorskie”)
• przygotowanie wniosków do programów grantowych ogłoszonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2020
• zaplanowanie wstępnego kalendarza działalności koncertowej na rok 2020 w oparciu o wstępny plan merytoryczno-finansowy
 
W związku z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Katowice i zamiarem połączenia Katowic Miasta Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek oraz Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” z dniem 1 lutego 2020 roku na okres listopad – grudzień planowana jest:

• kontrola działalności finansowej IPiUM „Silesia” przez biegłego rewidenta
• inwentaryzacja majątku i mienia, w którego posiadaniu jest IPiUM „Silesia”
• analiza dokumentacji kadrowo-finansowo-merytorycznej
• terminowe przygotowanie wszystkich obowiązujących sprawozdań

 

NEWSLETTER

Aby otrzymywać informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej.