Warsztaty tańca współczesnego

Warsztaty tańca dla młodzieży (15+) i osób dorosłych na każdym etapie zaawansowania

Kiedy: każdy piątek października od godz. 18-20
Gdzie: sala 211, Katowice Miasto Ogrodów


Zajęcia poprowadzą Monika Witkowska i Omar Karabulut, zawodowi tancerze, absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu AST w Krakowie, tancerze Przestrzeni Sztuki w Katowicach, członkowie Vagabond Physical Collective.

Koszt: 50zł karnet miesięczny, do kupienia TUTAJ


Warsztaty oparte będą na poszerzeniu świadomości ciała, pracy z jego ciężarem, poszukiwaniu ekonomii ruchu oraz eksplorowaniu różnych jakości i dynamik ruchu. Skupimy się na ćwiczeniach technicznych usprawniających motorykę ciała oraz ćwiczeniach bazujących na wyobraźni. Wykorzystamy elementy polskiej techniki tańca współczesnego, techniki floor work, techniki release oraz partnerowań. Prosimy o zabranie ze sobą wygodnego stroju do ćwiczeń (spodni dresowych, t-shirtu i/lub bluzki z długim rękawem).


***

Monika Witkowska
Stypendystka Wydziału Tańca Folkwang University of the Arts w Essen w Niemczech i Wydziału Tańca Kibbutzim College of Education w Tel-Avivie w Izraelu. Współpracowała z takimi artystami jak Jacek Łumiński, Maciej Kuźmiński, Jerzy Stuhr, Paul Bargetto, Collen Thomas, Henrik Kaalund, Wojciech Mochniej. Obecnie występuje w spektaklu „Sticki fingers club” współtworzonym z Danielą Komenderą-Miśkiewicz, Dominiką Wiak i Dominikiem Więckiem oraz „Plateau” w choreografii Macieja Kuźmińskiego i reżyserii Paula Bargetto.


Omar Karabulut
Dwukrotny stypendysta Ministra Kultura i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendysta Prezydenta Miasta Ełk w dziedzinie muzyka i taniec. Uczestnik wymian międzynarodowych i rezydencji artystycznych odbywających się między innymi w Izraelu, Chinach i Indiach. Współpracował
z takimi artystami jak Jacek Łumiński, Jacek Przybyłowicz, Maciej Kuźmiński, Jerzy Stuhr, Jan Peszek. Obecnie możecie go zobaczyć w spektaklu „Królowa. Freddie - jestem legendą” w reżyserii Piotra Siekluckiego.

 

Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. 
Współorganizatorem projektu w Katowicach jest Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
Partnerzy:
 Stowarzyszenie Imagination Space Center, Fundacja Jazdaa Polska!, Teraz/ Now Collective (Holandia),  nieformalna grupa artystyczna Vagabond Physical Collective